Pohlavie: žena
Rok narodenia: 1984
Miesto bydliska: Slovensko
Problém: poruchy funkcie štítnej žľazy, nepravidelný menštruačný cyklus,
cysta vo vajcovode
Cieľ: tehotenstvo
Dátum kurzu: 20. 9. 2014


Milá Adrika
Môj príbeh sa začal niekedy začiatkom roku 2010. S terajším manželom sme si povedali, že ak má bábätko prísť, tak nech len príde, ale ešte na to nebudeme tlačiť. Dali sme veciam voľný priebeh. Vyhlásenie to bolo jednoduché, ťažšie to bolo dodržať. Nech som sa snažila na to akokoľvek nemyslieť, predsa som si z času na čas urobila tehotenský test. (Menštruačný cyklus som mala nepravidelný 50 – 60 dní.) Pravidelne som si kontrolovala aj ovuláciu. Žiaľ, všetky testy vyšli negatívne. Nasledovala panika. Manžel ma ukľudňoval a navrhol, aby sme sa zosobášili, čo ak dieťa čaká len na túto formalitu. Nedokázala som však sedieť so založenými rukami. Bola som u lekára, absolvovala som hormonálne vyšetrenie. Zistili mi hormonálnu nerovnováhu. Navštívila som endokrynológa, ktorý mi diagnostikoval zníženú funkčnosť štítnej žľazy. Pracovala mi len na 40 %, čo bolo dostačujúce na fungovanie základných funkcií, avšak nie na ovuláciu. Bolo nutné mi nastaviť hormonálnu liečbu. Lekár ma ukľudnil, že bábätko bude, len máme byť trpezlivý a dať hormónom dostatočný čas, približne pol roka. V priebehu jedného týždňa som otehotnela. Rýchlosť úspechu nás veľmi zaskočila. Všimla som si to až v ôsmom týždni tehotenstva. Celé tehotenstvo bolo sledované endokrynológom, ktorý pravidelne nastavoval hormonálnu liečbu.


O deväť mesiacov sa nám narodil krásny synček. Odvtedy ubehli celé tri roky a my sme sa rozhodli pre ďalšie bábätko. Žiaľ, mala som opäť problémy s hormonálnou rovnováhou. Aby to nebolo málo, na ľavom vaječníku sa mi objavila cysta. Mala som veľké bolesti. Ťažkosti mi robilo i sadnúť si, či postaviť sa. Gynekológ môj stav sledoval, ale neodporučil žiadny zákrok. Ubehli tri mesiace a rozhodla som sa ďalej nečakať. Počula som už o Metóde Aviva a mala som v pláne to vyskúšať, ale lenivosť bola vždy silnejšia. Teraz však už nebolo na čo čakať. Po piatich týždňoch cvičenia mi zmizla cysta a po dvoch mesiacoch som zostala tehotná. Ako bonus by som spomenula, že po každom cvičení som sa cítila fantasticky.


Momentálne som v 38. týždni tehotenstva a túžobne očakávame malého bračeka. Teším sa na chvíľu, keď budem opäť môcť cvičiť Aviva Metódu.


Adrika, ďakujem Ti za fantastický prístup
SZ. O.


Poznámka autora:

Dňa 23. 6. 2015 sa narodil ich malý vytúžený pokladík. Celá rodina, ako i jeho malý braček, sa na neho už veľmi tešili. Prajem veľa zdravia a rodinnej pohody.