ÚČEL METÓDY

Liečivé účinky týchto cvikov si na vlastnom tele vyskúšali stovky cvičencov  už aj na Slovensku a aj vďaka nej môžu žiť plnohodnotný a zdravší život. Pravidelným cvičením je možné napr. upraviť menštruačný cyklus, odstrániť menštruačné kŕče, cysty, myómy, polypy, inkontinenciu, frigiditu. Nezanedbateľnou časťou sú i páry, ktoré prostredníctvom tejto metódy  dosiahli  svoje vytúžené bábätko. Cviky sú účinné i pre mužov. Riešia problémy s prostatou a potenciou a zvyšujú počet i kvalitu spermií.Pravidelným cvičením je možné: 1.   Upraviť menštruačný cyklus, (ak je menej, alebo viac ako 26 – 30 dní).

 2.   Znížiť intenzitu menštruačných bolestí

 3.   Skrátiť trvanie menštruácie

 4.   Vyvolať absentujúcu menštruáciu.

 5.   Dopomôcť pri riešení neplodnosti, podporná stimulácia pred insemináciou a umelým oplodnením (Ak má žena problémy s plodnosťou a neexistuje na to žiadne lekárske vysvetlenie. Ak je neplodnosť zapríčinená nepriechodnými vajcovodmi, pravidelným cvičením je možné vajcovody uvoľniť a odstrániť tým problémy s otehotnením. Prostredníctvom cvikov je možné zabezpečiť aj pravidelnú ovuláciu. Mnohokrát ženy, ktoré nedokázali dlho otehotnieť, porodia v 40-ke svoje zdravé dieťatko prostredníctvom tejto metódy.)

 6.   Predísť spontánnemu potratu

 7.   Zmierniť príznaky prechodu (Ak žena trpí nepríjemnými príznakmi prechodu t.j. menopauzy, ako napr. návalmi tepla, osteoporózou, inkontinenciou,suchosťou pošvovej steny, výkyvmi nálad a chce si čo najdlhšie uchovať svoju mladistvosť. Cviky znižujú symptómy prechodu u žien. Typické pre toto obdobie je často úplná absencia menštruácie, resp. nepravidelný menštruačný cyklus. Pravidelné cvičenie môže navrátiť menštruáciu. Avšak v tomto veku cieľom cvičenia nie je opätovne vyvolať menštruáciu na niekoľko mesiacov či rokov, ale zmierniť sprievodné príznaky tohto prechodného obdobia. Je potrebné upriamiť pozornosť na dokonalý krvný obeh, na pružnosť pohlavných orgánov, ako aj tkanív pošvy a vnútorných orgánov. Je dôležité ich následné posilnenie, pretože majú sklon k uvoľňovaniu a klesaniu. Prostredníctvom cvikov je možné posilniť svaly panvového dna, a tým riešiť problém poklesu maternice. Dlhodobé pretrvávanie takéhoto nežiadúceho stavu môže negatívne zasahovať i do sexuálneho života.)

 8.   Odstrániť depresívne stavy a stres.

 9.   Poskytnúť riešenie pri nadváhe

 10. Riešiť samovoľný odtok mlieka mimo obdobia dojčenia – galaktorea

 11. Opätovne získať stratenú hormonálnu rovnováhu.

 12. Odstrániť cysty, PCO syndróm, myómy, polypy a pod.

 13. Riešiť typicky mužské problémy. (Ak má muž problémy s prostatou alebo poruchy potencie. Cvikmi je možné zvýšiť počet, životaschopnosť, ako aj pohyblivosť spermií.)