Pohlavie: žena
Rok narodenia: 1981
Miesto bydliska: Slovensko
Problém: menštruačné bolesti, cysta na maternici
Cieľ: tehotenstvo
Dátum kurzu: 23. 11. 2013


Nikdy som ani len nepomyslela na to, že niekedy by som mala problém otehotnieť. Mala som pocit, že ja otehotniem hneď, ako sa rozhodneme pre bábätko.


Mala som už tridsať, keď som sa vydávala a samozrejme sme hneď plánovali rozšíriť rodinu o nového člena. Čakali sme a čakali…ubiehali mesiace, počítali sme dni, kupovali ovulačné testy…a ukľudňovali sa, že uplynulo len šesť, sedem, osem… mesiacov. Počas tohto roku sme vyskúšali s manželom všetky možné prirodzené metódy. Často som rozmýšľala nad tým, aká psychická prekážka môže spôsobiť to, že sa nám bábätko nedarí. Kúpila som si množstvo kníh, navštívila som astrológa, psychológa, objavila som kyneziológiu, dostala som sa bližšie k BOHU. Som presvedčená, že toto všetko, čo som absolvovala, mi umožnilo bytostne a duševne narásť. Som za to veľmi vďačná. Počas neustáleho snaženia sa o bábätko sme si zrazu uvedomili, že prešiel celý rok, ktorý sa všade uvádza ako dosť dlhé obdobie na to, aby sa začala riešiť neplodnosť. Po roku neúspechu sa už odporúča navštíviť špeciálne stredisko, kde je potrebné absolvovať radu vyšetrení. Aj my sme sa teda rozhodli ísť touto cestou a našťastie sme natrafili na úžasného lekára. Bol veľmi nápomocný, chápavý, priateľský a najmä dobrý odborník. Žiaľ, veľmi rýchlo sme sa dopracovali k nie veľmi povzbudivému záveru. Bolo nám oznámené, že prirodzenou cestou nebude možné otehotnieť. Na mňa čakal prefuk vajcovodov a ani manželove výsledky neboli veľmi povzbudivé. Ja, ktorá som sa odjakživa snažila voliť si prirodzenú cestu, som nedokázala prijať tento fakt. Vždy som verila, že ak naše bábätko bude chcieť prísť na svet, tak i príde. Ani lekár nedokázal pochopiť, prečo som proti umelému oplodneniu. Cítila som však, že musím byť trpezlivá a chcela som nám ešte dopriať čas. Našťastie to tak myslel i môj manžel a nesúril ma. Samozrejme bola som si vedomá i toho, že ak by sa nám akosi nedarilo, určite by som sa pustila i do inseminácie a potom do umelého oplodnenia. Moje vnútro sa však neustále búrilo proti tejto alternatíve. Pripadalo mi to, akoby som si silou vynucovala naše bábätko od BOHA. Pociťovala som obrovský zmätok. Na jednej strane trpezlivosť a sila prírody a na strane druhej neuveriteľné metódy v medicíne.


Manžel medzitým vyhľadal jedného špecialistu. Odporučil nám zveriť sa do rúk lekárov, aby sme zbytočne v takomto veku už nenaťahovali čas. Popritom mu však predpísal jeden liek, ktorý je možné užívať tri mesiace. Jeho výsledky sa o niečo zlepšili, ale zďaleka neboli dokonalé. Medzitým som objavila Metódu Aviva. Rozhodla som sa, že nebudem čakať so založenými rukami, ale zúčastním sa kurzu. Ukázalo sa, že to bolo dobré rozhodnutie. Síce náš prvotný cieľ bolo bábätko, avšak som si bola vedomá i toho, že to robím najmä kvôli sebe, žene. Navyše samotné cvičenia boli vždy naladené v pozitívnom duchu. Adrika, naša lektorka, nás vždy vyzbrojila užitočnými informáciami, radami. Manželovi sme zakúpili knihu AVIVA so špeciálnymi mužskými cvičeniami a začal podľa nej poctivo cvičiť doma. Medzitým uplynul ďalší rok. Rozhodli sme sa, že je čas vyskúšať insemináciu. Zahlásili sme sa, ale chvála BOHU už sme tam nemuseli ísť. V tom mesiaci mi totiž meškala menštruácia. Nevenovala som tomu však veľkú pozornosť. Veď sa mi to už aj predtým stalo. Následne som vždy pociťovala sklamanie, keď vysvitlo, že nie som tehotná. Aj tehotenský test som si len tak zo zvedavosti urobila a prekvapenie bolo obrovské. Objavili sa dve čiarky. Odvtedy náš pokladík býva v mojom brušku.


Považujeme ho za skutočný dar od BOHA. Tešíme sa z toho, že sme dokázali byť trpezliví a veriť v to, že naše bábätko chce k nám prísť. Verím, že k tomuto nám dopomohlo to množstvo prirodzených metód, ktoré sme vyskúšali a medzi nimi i Metóda AVIVA.


Viem, že dva roky nie je dlhé obdobie. Niektoré ženy čakajú na požehnaný stav päť, desať, pätnásť rokov. Odstupom času si uvedomujem, že ani nie dva roky boli dlhé, ale neistota a bezradnosť. Jedno je však isté. Každému zaberie iná metóda. Mne dodávala silu moja viera v prirodzené metódy.
Ďakujem
SZ L. A.

 

Poznámka autora:
29. 9. 2014 prišiel na svet krásny drobček, ktorý sa teší zdraviu a láske svojich rodičov.
Gratulujem