Pohlavie: žena
Rok narodenia: 1982
Miesto bydliska: Slovensko
Problém: Krátky a nepravidelný menštruačný cyklus (22-25 dní)
Cieľ: Predĺženie menštruačného cyklu, tehotenstvo
Dátum kurzu: 12. 10. 2013


Pred piatimi rokmi sme sa s manželom rozhodli, že si založíme rodinu. Každý v okolí, ako aj môj manžel ma presviedčali, že sa to podarí. Dva roky však uplynuli nekonečným skúšaním a čakaním. V prvom roku som sa ukľudňovala myšlienkou, že na všetko treba čas. Druhý rok to bolo už ťažšie. Z mesiaca na mesiac som pociťovala väčší smútok. Po dvoch rokoch beznádejného čakania sme sa s manželom rozhodli navštíviť kliniku asistovanej reprodukcie v Bratislave.


Po niekoľkých vyšetreniach nám bolo oznámené, že z lekárskeho hľadiska nie sú známe žiadne prekážky, ktoré by mohli stáť v ceste k vytúženému bábätku. Naskytla sa teda otázka, prečo sa nám to už dlhšiu dobu nedarí. Nikto nepoznal odpoveď. Najprv sme podstúpili insemináciu, do ktorej som samozrejme opäť vkladala veľké nádeje, veď ak sa príčina neplodnosti nenašla, toto sa určite musí podariť. Spolu sme absolvovali tri neúspešné inseminácie. Cítila som nekonečný žiaľ a sklamanie. Podrobila som sa ďalším menším vyšetreniam, ktoré u mňa taktiež vylúčili akékoľvek príčiny neplodnosti. Rozhodli sme sa teda, že leto si naplno užijeme a na jeseň sa opäť vrhneme na „baby“ projekt. Po všetkých povinných vybavovačkách sme v novembri podstúpili náročnú procedúru umelého oplodnenia. Stavali sme sa k tomu veľmi pozitívne. Fyzicky ma to nezaťažilo, horšie to bolo s psychikou, ale verili sme v úspech. Dva týždne čakania na výsledky boli celá večnosť. O to horšie sme sa cítili, keď sme zistili, že opäť všetko zlyhalo. Vtedy sme sa s manželom rozhodli, že prestaneme chodiť po lekároch a budeme si užívať spoločný život, nemysliac pritom na našu obrovskú túžbu po dieťati. Asi nemusím hovoriť o tom, že to bolo takmer nemožné, no i napriek tomu sme si s manželom naplánovali dovolenku, užívali sme si jeden druhého. Takto nám uplynul i štvrtý rok. Tohto leta sme sa rozhodli, že si kúpime psíka. Až jemu sa úspešne podarilo odpútať našu pozornosť od nášho pôvodného cieľa. Každý deň nás dokázal niečím prekvapiť (rozhryzená taška, vyprázdnený smetiak…). Vyžadoval neustálu pozornosť, starostlivosť a lásku. V tomto roku som po prvýkrát počula aj o Metóde Aviva a potešilo ma, že sa kurzy organizovali aj v našom meste. V októbri 2013 som sa zúčastnila štvorhodinového kurzu a následne som navštevovala udržiavacie hodinové cvičenia raz do týždňa. Druhýkrát som odcvičila cviky spolu s manželom doma. Od tej chvíle som cvičilaveľmi poctivo. Prvé pozitívne výsledky som pocítila v decembri, keď sa mi menštruačný cyklus zvýšil z 24 na 27 dní. Toto ma ešte viac motivovalo a v kútiku duše som verila, že ešte nádej úplne nevymizla. V januári prišlo najväčšie prekvapenie. Potom ako som nedostala menštruáciu som si urobila jeden tehotenský test, ktorý bol pozitívny. V prvej chvíli sme tomu s manželom ani neverili a nechceli sme sa do toho úplne vžiť. Až po lekárskom vyšetrení, keď sme na vlastné uši počuli tlkot srdiečka nášho drobčeka, až potom sme sa odvážili tešiť. Teraz som v 21. týždni a už cítim pohyby bábätka a veľmi sa tešíme na september, keď ho konečne budeme môcť držať v náručí.


Metódu Aviva odporúčam všetkým, ktorý sa ocitli v podobnej situácii ako my. Zaslúžite si ešte jednu šancu v podobe tejto úžasnej prirodzenej Metódy, ktorá pomohla i nám dosiahnuť náš vytúžený cieľ. Držím Vám k tomu palce.
I. R.


Poznámka:

27. 9. 2014 sa tejto dvojici narodil krásny zdravý chlapček. Bolo to prvé AVIVA bábätko, ktoré prišlo na svet vďaka kurzu pod mojím vedením. Obzvlášť ma potešilo to, že na svet prišlo len deň po mojich narodeninách.
Prajem veľa zdravia.