Pohlavie: žena
Rok narodenia: 1977
Miesto bydliska: Slovensko
Problém: silné bolesti počas menštruácie, syndróm PCO, problémy so štítnou
žľazou, nepravidelný menštruačný cyklus
Cieľ: navodenie rovnováhy organizmu
Dátum kurzu: 23. 5. 2015

 

Mala som 13 rokov, keď som prvýkrát dostala menštruáciu. Dlho som ju mala veľmi nepravidelnú. Mala som asi 21 rokov, keď som si zmenila gynekológa. On zistil, že nepravidelná menštruácia je zapríčinená zníženou funkciou štítnej žľazy. Od tej doby užívam lieky, ktoré mi upravili pravidelnosť menštruácie. Objavili sa mi žiaľ aj silné až neznesiteľné menštruačné kŕče. Ak som užila lieky proti bolesti včas, tak mi pomohli. Avšak ak som ten správny čas prepásla, tak kŕče prerástli do zvracania a hnačiek. Často som sa zvíjala od bolestí podobných tým pôrodným. Súčasne som sa potila a triasla ma zima. Tabletky začali účinkovať po hodinke, ale dovtedy som väčšinou zaspala od úplného vyčerpania. Keď som sa prebrala cítila som neskutočnú úľavu, akúsi eufóriu. Už niekoľko rokov som nemala odvahu riskovať takéto bolesti, preto som mesačne raz užila 1-2 tablety proti bolesti. Gynekológovia odporúčajú hormonálnu antikoncepciu, lieky resp. čípky proti bolesti. Mnohí ma utešovali, že po pôrode sa to všetko zmení. Uplynuli už 3 roky od môjho prvého pôrodu, ale žiadne zmeny nenastali.

Aviva Metódu som začala cvičiť pred 2 mesiacmi. Odvtedy som mala už dve menštruácie. Nemusela som užiť žiadne prostriedky proti bolesti ! Dávnejšie som počas menštruácie pociťovala obrovské napätie v podbrušku, akoby sa mi brucho išlo roztrhať. Následne prichádzali kŕče. Tie sa objavovali niekedy aj piaty deň. Úplne mi znemožňovali každodenné fungovanie. Ľahnúť si na hodinku nebol problém, keď som bola mladá. Ako dospelá žena si to ťažšie môžem
dovoliť. Mám zamestnanie, dieťa a domácnosť tiež nie je zanedbateľná. Lieky proti bolesti som nosila v peňaženke, aby som ich v prípade potreby mala vždy po ruke. Cítila som sa často naozaj chorá počas týchto dní. Natrafila som na Metódu Aviva a hneď som vedela, že to je to čo potrebujem.

Uprednostňujem skôr prírodné liečebné metódy ako lieky. Po základnom kurze som sa zúčastnila 4 hodinových cvičení. Menštruáciu som dostala v očakávaný deň a prvé tri dni som ani nevedela, že ju mám. Nepociťovala som bolesti v podbrušku a nemala som ani kŕče. Štvrtý deň som mala mierne bolesti. Hneď som začala aplikovať švihanie nohami. Všetky nepríjemné pocity rýchlo ustúpili.

Nasledujúci mesiac som opäť mala menštruáciu bez potiaží. Druhý deň sa mi objavili jemné bolesti. Po niekoľkých minútach cvičenia mi aj tie zmizli a už savôbec nevrátili. Nepríjemné napnutie podbruška sa tiež stratilo a zmiernilo sa aj napnutie pŕs pred menštruáciou. Po prvom cvičení som už jasne pociťovala posilnenie a spevnenie oblasti podbruška. Mnohým, ktorý neprežili nič podobné, sa to môže zdať prehnané, ale pre mňa začala jedna úplne nová éra. Opadol zo mňa psychický tlak, strach. Napĺňa ma veľkou radosťou, že som si osvojila túto metódu. V prípade potreby budem vedieť pomôcť i svojej dcére. Nebude musieť prežiť všetky tie zbytočné bolesti ako ja. Každý fyziologický proces je ovplyvnený i psychikou človeka. Určite nebudem šíriť mylnú predstavu, ktorú som sa naučila, že dievčatko, ktoré začne menštruovať je poľutovaniahodné. Je to prirodzené, veď sme ženy. Musíme byť vďačné, že prostredníctvom cvičenie sme schopní zmeniť svoj zdravotný stav a žiť plnohodnotnejší život.

S vďakou Avive, autorke tejto Metódy a všetkým lektorkám.
V. H.