metóda, ktorú by mala ovládať každá žena, ale i muži

 

 

Adriana Furindová, autorka slovenskej knihy Aviva cesta ku zdraviu vedie ženy aj mužov k osvojeniu si cvikov, ktoré im dokážu zmeniť život.

 

Z láskou a trpezlivosťou zasväcuje ľudí do tajomstiev tejto metódy, ktorej podstata spočíva vo využití liečivej sily vlastného tela. Pravidelným cvičením dokážu ženy napríklad upraviť svoj menštruačný cyklus a úspešne sa zbaviť menštruačných bolestí, myóm a cýst. A to všetko i bez výdobytkov dnešnej medicíny. Na Slovensku mnoho párov vďačí práve Adriane za to, že dnes sú šťastnými rodičmi a môžu držať v náručí svoje vytúžené bábätko.

 

 

Komu vďačíme za túto metódu?

 

Autorkou metódy je Aviva Gabriella Steiner, narodená v Budapešti v roku 1930, žijúca v Izraeli od svojich šestnástich rokov. Celý svoj život zasvätila pohybu a práci s ľuďmi. Počas dvadsiatich ôsmich rokov výskumu a praktickej práce zostavila a vyvinula súbor špeciálnych rytmických cvičení, ktoré majú úžasný uzdravujúci vplyv na ľudský organizmus. Táto metóda bola po prvýkrát publikovaná v hebrejskom jazyku už v roku 1974. Za rozšírenie metódy v Európe, ale i v rôznych kútoch sveta vďačíme autorkinej oddanej žiačke, Lívii Tóth. Metódu si pôvodne osvojila, aby sa zbavila svojich vlastných zdravotných problémov, čo sa jej prostredníctvom vhodnej kombinácii cvikov a zdravej životosprávy aj podarilo.

 

Prečo ste sa stali lektorkou metódy AVIVA?

 

Pred pätnástimi rokmi sme patrili medzi páry, ktoré sa márne snažili o bábätko. Šťastie mi prialo a stretla som úžasnú ženu, Líviu Tóth, od ktorej som si osvojila súbor cvikov Aviva. Výsledok sa veľmi rýchlo dostavil. Dnes som šťastnou matkou dvoch zdravých dcér. Oddaná tejto metóde som sa stala len pred niekoľkými rokmi. Pomocou pravidelného cvičenia sa mi podarilo zbaviť sa cysty bez lekárskej pomoci. Vtedy som sa rozhodla absolvovať lektorský kurz v Budapešti a následne po získaní certifi kátu pomáhať aj iným párom, ženám, ale aj mužom dosiahnuť ich vytýčené ciele.

 

Čím je výnimočná metóda AVIVA?

 

Jednoduchými rytmickými cvikmi je možné nielen posilniť viditeľné vonkajšie svalstvo, hlboké svaly panvového dna, ale vyvolať aj hormonálne zmeny v organizme.

 

Ako často je potrebné cvičiť?

 

Zostavu základných 18 cvikov v trvaní 30 minút sa odporúča cvičiť 2x týždenne. Ak sa však nenájde ani toľko času, skrátenú verziu 11 cvikov je možné zvládnuť za 15 minút. Výsledok sa v niektorých prípadoch dostaví už po niekoľkých cvičeniach. Cviky sú nenáročné a vhodné pre všetky vekové kategórie (okrem detí).

 

Prezradíte aj konkrétne úspechy?

 

Veľmi často dostávam ďakovné listy, v ktorých mi ženy s radosťou oznamujú väčšie či menšie úspechy dosiahnuté práve vďaka tejto metóde. Každý pozitívny výsledok si nesmierne vážim, avšak najväčšiu radosť pociťujem ak sa podarí otehotnieť ženám, ktoré sa dovtedy márne snažili o bábätko.
Nikdy nezabudnem na ten fantastický pocit, keď som sa dozvedela o prvom tehotenstve pod mojím vedením, ku ktorému dopomohla práve metóda Aviva. Spomínaný manželský pár sa už 5. rok márne pokúšal o bábätko. Pravidelné cvičenie prinieslo svoj výsledok za neuveriteľné 3 mesiace.

 

Ako a kde je možné si osvojiť túto metódu?

 

Tí, ktorí sa chcú naučiť správne prevedenie jednotlivých cvikov, sa môžu zúčastniť základného
4-hodinového kurzu AVIVA, ktoré organizujem v rôznych mestách na Slovensku. Neodmysliteľnou súčasťou kurzov je aj odborné poradenstvo zdravej životosprávy a výživy. Po absolvovaní kurzu
je možné sa pravidelne zúčastňovať udržiavacích cvičení pod mojim vedením. Pre tých, ktorí by radšej cvičili doma je k dispozícii kniha už aj v slovenskom jazyku Aviva cesta ku zdraviu. Nájdete v nej podrobný popis jednotlivých cvikov vrátane fotografií.

 

V akých prípadoch môže pomôcť metóda Aviva?

 

Cviky tejto metódy okrem iného
– úspešne pomáhajú pri nastolení hormonálnej rovnováhy
– upravujú nepravidelný menštruačný cyklus
– odstraňujú menštruačné bolesti, depresiu, frigiditu
– riešia neplodnosť a problémy s ovuláciou
– odstraňujú nepríjemné príznaky menopauzy
– pomáhajú pri liečbe myóm, cýst a inkontinencie
– pomáhajú mužom dosahovať pozitívne výsledky pri problémoch s prostatou a potenciou.

 

Neváhajte

 

Ak túžite urobiť niečo pre vlastné zdravie a ste pre to ochotní podstúpiť menšie zmeny v živote, neváhajte a prihláste sa na jeden z mojich kurzov. Pod mojim odborným vedením si osvojíte presné prevedenie jednotlivých cvikov a pochopíte podstatu tejto metódy.

 

Kniha Aviva

CVIČENIA