Deň „D“ v štúdiu Amaryllis v Komárne

Každý by si mal viac uvedomovať, že v dnešnom uponáhľanom svete je snáď najväčším darom každého práve ZDRAVIE. Je dôležité, aby sme si zdravie udržali čo najdlhšie a v prípade ak sa už objavia isté zdravotné problémy, aby sme ich dokázali čo najrýchlejšie a najmä trvalo odstrániť správnou kombináciou klasickej medicíny, ako aj alternatívnych liečebných postupov.

 

Takto sa zrodila myšlienka ponúknuť obyvateľom Komárna i okolia centrum zdravia a krásy a poskytnúť tak dostatok možností starostlivosti o telo a dušu. Sen sa stal realitou a v septembri 2015 sa slávnostne otvorilo štúdio Amaryllis v centre Komárna.

Počas ročného fungovania si svoju činnosti neustále rozširovali o nové služby. Práve v týchto dňoch odštartovali osvetovú činnosť formou rôznych pútavých prednášok a workshopov v úzkej spolupráci s MUDr. Marianom Lackom. Od januára 2017 bude v priestoroch štúdia poskytovať i odborné poradenstvo.


27. november 2016 bude patriť k tým dňom, na ktoré sa tak ľahko nezabúda. Táto nádherná nedeľa sa v štúdiu Amaryllis niesla v duchu zdravia, krásy, množstva cenných informácií, výborných ochutnávok a priateľskej atmosféry s množstvom úžasných ľudí.

 

 

Vysokokvalifikovaný tím štúdia zdravia a krásy Amaryllis predstavil svoju širokospektrálnu činnosť v zastúpení 3 vynikajúcich odborníkov v troch rôznych oblastiach. Eternity kozmetiku vedie Gábovics Kosár Gabriela, ktorá pracuje výhradne s lekárskou, bio kozmetikou. Andrea Massage studio zastupuje Andrea Szabolcs. Na ostrove pokoja, ako sama nazýva vlastné štúdio, je možné prostredníctvom špeciálnych masážnych techník dosiahnuť fyzickú a duševnú rovnováhu. Medzi jej špeciality patrí napr. i využitie Craniosakrálnej Biodinamiky. Neoddeliteľnou súčasťou tohto úspešne fungujúceho centra je aj pohybové štúdio Amaryllis – Aviva pod vedením certifikovanej lektorky Mgr. Adriany Furindovej. Tu sa uskutočňujú rôzne výchovno-vzdelávacie prednášky, kurzy a besedy.

 

 

Pre širokú verejnosť sa organizujú prednášky na rôzne témy z oblasti zdravého životného štýlu za podpory MUDr. Lacko Mariana. Odborný tím so zdravotníckym vzdelaním vedie Kurz predpôrodnej prípravy. Masážnu techniku Mgr. Jany Hašplovej pre deti a kojencov ako i metódu cvikov Aviva je možné si osvojiť a vyskúšať pod vedením Mgr. Adriany Furindovej. Neodmysliteľnou súčasťou sú však pravidelné hodiny cvičenia metódy Aviva pre ženy, zvlášť pre mužov, posilňovacie cvičenia po pôrode, proti inkontinencii, cvičenia pre tehuľky, joga pre deti, joga pre dospelých a obľúbenou sú i brušné tance pod vedením príťažlivej Laury Páczer.

 

 

Cieľom tohto výnimočného dňa, ktorý dostal výstižný názov„ Náš život – naše zdravie „ bolo ľuďom priblížiť názory uznávaných odborníkov na zdravú životosprávu a poukázať na dôležitosť prevencie resp. spôsoby ako sa dajú riešiť už existujúce zdravotné problémy. Medzi pozvanými prednášajúcimi bol MUDr. Marian Lacko, odborný lekár pre vnútorné choroby a vynikajúci kardiológ. Jeho pútavá prednáška na tému “Školská medicína verzus príčinná medicína, alebo ako liečiť bez liekov” prinútila mnoho ľudí zamyslieť sa nad sebou a každodennými návykmi. Predstavil medicínu budúcnosti vo forme BIOPULSE, ktorej podstatou je úspešná regenerácia poškodených buniek tela.

 

 

Ing. Ivan Gallo priblížil podstatu zdravej výživy a vyvrátil mnoho nepravdivých mýtov o BIO potravinách. Ing. Mária Dubnická z Bratislavy zdôraznila liečivú moc prírody vo forme esenciálnych olejov. Počas jej rozprávania na tému „ Voňavá lekárnička“ mal každý príležitosť bližšie spoznať využitie esenciálnych olejov v každodennom živote, a prezradila ako môžu esenciálne oleje pomôcť pri riešení zdravotných problémov. Radu vynikajúcich prednášok uzavrela Mgr. Adriana Furindová, ktorá prezradila v čom spočíva tajomstvo unikátnej svetoznámej metódy cvikov AVIVA.

 

 

Liečivé účinky týchto cvikov si na vlastnom tele vyskúšali stovky cvičencov už aj na Slovensku a aj vďaka nej môžu žiť plnohodnotný a zdravší život. Pravidelným cvičením je možné napr. upraviť menštruačný cyklus, odstrániť menštruačné kŕče, cysty, myómy, polypy, inkontinenciu, frigiditu. Nezanedbateľnou časťou sú i páry, ktoré prostredníctvom tejto metódy dosiahli svoje vytúžené bábätko. Cviky sú účinné i pre mužov. Riešia problémy s prostatou a potenciou a zvyšujú počet i kvalitu spermií.

 

 

Čerešničkou na torte bol slávnostný krst knihy Aviva cesta ku zdraviu. Autorkou tohto slovenského vydania je Adriana Furindová a úlohu krstnej mamy prijala uznávaná gynekologička MUDr. Soňa Valašíková. Obrovské ďakujem jej patrilo práve pre jej nezištnú pomoc a podporu pri zostavovaní odbornej časti knihy. Krstilo sa lupienkami bielych ruží symbolizujúcimi čistotu, krásu a znovuzrodenie.

Niektorí si okrem množstva zážitkov odnášali z tohto dňa o čosi viac. Veď spomedzi všetkých účastníkov boli vyžrebovaní traja, ktorí dostali hodnotné ceny od štúdia Amaryllis-Aviva, Eternity kozmetika a Andrea Massage Studio.

Výborné prednášky sprevádzala skvelá atmosféra počas prestávok. Každý sa mohol presvedčiť, že zdravé jedlá pripravené s láskou môžu byť nielen krásne, ale i nesmierne chutné. Stoly boli preplnené samými zdravými dobrotami, medzi ktorými si každý našiel to svoje a nikto nezostal hladný. K pohosteniu patrilo samozrejme i chutné pokušenie formou zdravých zákuskov a fantastickej torty od partnera podujatia cukrárne Praliné Menház v Komárne v zastúpení Zoltána Kollára. Každý účastník si domov odnášal malé prekvapenie z rúk jeho šikovných cukrárov. Momenty z tejto výnimočnej akcie zachytila nadaná fotografka Mgr. Angelika Kopják, ktorá bola zároveň i autorkou všetkých fotografií už spomínanej knihy Aviva.

 

 

A čo dodať na záver? Tento výnimočný deň starostlivosti o zdravie a krásu odštartoval sled podujatí v štúdiu Amaryllis, ktoré sú nesmierne dôležité pre všetkých, ktorým na svojom zdraví záleží. Cieľom organizátorov bolo zasadiť semienko zdravia a zanechať tým trvalú stopu v každom účastníkovi tohto fantastického dňa a ukázať im cestu k zdravšiemu a šťastnejšiemu životu. O úspešnosti svedčí množstvo pozitívnych ohlasov tak na samotnej akcii ako i po nej. A dôkazom toho, že podávané zdravé občerstvenie zaujalo, bol i veľký záujem o uverejnenie jednotlivých receptov. Tieto recepty a mnoho iných zaujímavých aktivít v rámci štúdia Amaryllis bude možné sledovať na FB Aviva Zdravie.

Na ZDRAVIE